Американската актерка, Џесика Алба, е одбрана да ја краси насловната страница на најновото издание на „Воменс хелт“.

Во фотосесијата за магазинот, 39-годишната Алба го покажа совршеното тело во бел костими за капење во кој изгледа феноменално.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.