На модната недела во Милано, Џеј Ло прошета по пистата во фустан креиран според легендарниот Версаче фустан кој ја направи модна икона уште пред 19 години.

Во 2000-та година таа се појави на црвениот тепих во Версаче фустан во зелена боја, инспириран од џунглата, а тоа е еден од најпознатите и запамтените аутфити на сите времиња.

19 години подоцна, на модната недела во Милано, Џеј Ло го затвори шоуто на Версаче на незаборавен начин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.