Титулата за најхрабра новогодишна креација ѝ припаѓа на поп-ѕвездата Дуа Липа. 2019 година Липа ја пречека во сребрен фустан, кој од страните ги открива гаќичките, а не трпи градник.
Комбинацијата ја зачинила со златен накит и заводлив поглед, а на фанвоте на Инстаграм им порачува: „Здраво 2019“.
„Каква убавина“, „Пресекси си“, „Фала ти за ова“… коментираат следбениците.

View this post on Instagram

Hello 2019 🦋🦋🦋🦋

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.