Донатела Версаче (64) ја отворила душата за периодот од животот кој ѝ бил пекол по убиството на Џани Версаче.

Почнав да консумирам кокаин на 33 години, првиот пат не почувствував ништо, само што не ми се спиеше. Продолжив, но само на забавите во Њујорк и Лос Анџелес кога браќата не ме гледаат. Никогаш во животот не сум си поминувал толку лудо. Не ни помислував да станам зависна. Мислев дека можам да се контролирам, но конаинот ме контролираше мене“ – ракскажала Донатела.

Џани е убиен и одеднаш станав ново лице на брендот. Никој не би посакал да купи облека која ја потпишува нестабилен и слаб креатор, кој ја губи главата поради дрогата и се саможалува“ – признала таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.