Францускиот и српскиот претседател Емануел Макрон и Александар Вучиќ на средбата во Париз договориле брендот „Луј Витон“ да отвори дуќан во Србија.

Овој бренд за висока мода кој е омилен кај пејачките и инфлуенсерките во регионот ќе има ексклузивен бутик во центарот на Белград.

Засега „Луј Витон“ не планира ширење во друг град на Балканот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.