Иако доделувањето на филмските награди Оскар се одвиваше во посебни услови, без публика, оние гости кои беа поканети да присустуваат, ја искористија шансата со своите модни избори да се истакнат на црвениот килим.

„Шанел“, „Валентино“, „Армани“, „Луј Витон“, „Александер Меквин“ беа изборот на овие десет дами, кои се појавија на црвениот килим на годинешното доделување на Оскар.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.