Крупни зелени очи и долга руса коса, вита става на која никој не може да остане рамнодушен и долги нозе, како заштитен знак. Ако на сето ова му ги придодате убавите природни гради и извајаниот заоблен задник, добивате убавица како од насловниците на светските модни часописи!

Всушност и не сте така далеку, зашто македонската манекенка и топ модел Бојана Нушкова е новата Македонка од соништата! Оваа тинејџерка, колку до вчера средношколка, ги има сите предиспозиции и телесни адути за свeтска слава на модните писти.

Долгоногата Бојана е член на модната агенција „ Podium Model agency“, која ја води некогаш познатата македонска манекенка од руско потекло Ирина.

Повеќе фотографии и податоци на мквести

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.