Замрзнатото млеко на Јелена Ѓоковиќ ќе се користи за сапуни и козметика, одлучила сопругата на тенисерот, која веќе не ја дои ќерката.

Си дојдов дома по неколку месеци минати на пат и ги најдов сите овие кеси млеко. Кога само ќе се сетам колку се намачив, не можам ни да поверувам дека не сум ги искористила сите. Сега сите велат дека млекото е расипано и дека треба да го фрлам, но едноставно не можам. Меѓутоа, сега ми текна да го искористам за козметика за капење, сапуни или козметика“, пишува Јелена на фотографијата објавена на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.