Младата и талентирана пејачка Антонија Гиговска откако го загарантира тронот кај музичката јавност во Македонија и во регионот, полека ги освојува симпатиите и со изгледот.

Гоговска го следи трендот и во согласност со годините избира се посмели и попровокативни модни комбинации.

Со последната фотографија во која е облечена во тесни кожени хеланки, таа за кратко време доби преку 9.000 лајкови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.