Запознајте ја Анита Терзииска.Таа е најпознаиот бугарски фотомодел. Доаѓа од Пловдив, има 26 годни и илјадници следбеници на Инстаграм.

Но, нејзиното срце е заробено од репрезентативецот на Бугарија Тодор Неделев со кого наскоро подготвуваат свадба.

Па Тодор, си направил добар избор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.