ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1 јајце

5 лажици шеќер,

5 лажици масло,

1 прашок за печиво,

1 ванилин шеќер,

1 шолја пресно млеко,

1,5 шолја брашно,

5 лажици мармалад

ЗА ПРЕЛИВ:

6 лажици млеко,

6 лажици шеќер,

2 лажици какао и

1 полна лажица путер

ПОСТАПКА:

1 јајце се мати со виљушка, се додаваат 5 лажици шеќер, 5 лажици масло, 1 прашок за печиво, 1 ванилин шеќер, 1 шолја пресно млеко, 1,5 шолја брашно, 5 лажици мармалад (јас ставив од капини).

 

Сите состојки се мешаат, а смесата се истура во средно тавче намастено и набрашнето, па се пече на 200 степени околу 40 минути.

Испечениот колач се сече на коцки и се полива со преливот:

6 лажици млеко, 6 лажици шеќер, 2 лажици какао и 1 полна лажица путер, се ставаат на оган да зоврие, па се прелива преку тортата.

Ако не сакате да биде ептен Стабилизација, може да додадете и 5 лажици сечкани ореви во тестото.

 

Фото и рецепт: Елена Мишковска / извор: нмд.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.