Совршен рецепт за моментите кога ви се јаде нешто многу убаво и слатко

Состојки:
200 г пишкоти
550 мл млеко
5 јајца
435 г шеќер
300 г путер
40 г пудинг од ванила
1 кесичка ванилин шеќер
250 г ореви
75 г брашно

За глазурата:
100 г млечно чоколадо
40 г путер
30 мл млеко

За декорација:
100 г листови од бадем

Деталното приготвување погледнете го во следното видео…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.