Aко сте меѓу оние што не сакаат презрела банана, тогаш искористете ја оваа финта за враќање на брвобитната жолта боја кај овошјето.

Едноставно:

  • Во кеса со затварач ставете ја бананата и врз неа истурете ориз, доволно за да биде прекриена
  • Затворете ја кесата и оставете ја на суво место најмалку еден час
  • Изадете ја бананата и дувајте ја со фен за коса на најниска температура

Во видеото погледнете го резултатот:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.