Овој десерт се прави многу лесно и со сигурност не може да го утнете, бидејќи само треба да го стопите чоколадото, да ги измешате состојките и да ставите да се пече 25 минути, па да послужите со сладолед.

Откако ќе го изгледате видеото, веројатно веднаш ќе влезете во кујна и ќе посакате што побрзо да го вкусите ова слатко задоволство.

Потребни состојки:

500 грама сечкано чоколадо за готвење
8 жолчки
200 грама шеќер
200 грама несолен путер
200 грама  брашно
8 белки (добро изматени)

Начин на подготовка:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.