Зоран Јовановски Паламаро од Македонска Каменица – светски познат пица мајстор е сопственик на првата школа за пица – мајстори во државата.

Убавата приказна и идеја, која Зоран Јовоновски ја донесе со неговото враќање во Македонска Каменица, привлече внимание од сите страни на Македонија. Веќе е поканет гостин во повеќе национални телевизиски студија. Секојдневно следиме прилози за неговата пица школа, која наскоро ќе започне да функционира.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.