Познато е дека кај нас редовно се јадат салати.

Најчесто ги подготвуваме со ручек или со лесна вечера. Дали сте пробале албанска салата.Ние пробавме и верувајте дека е вусна.

Состојки
1 леб,1 dl масло,1 лажица лута пиперка

Лебот исечкајте го на коцки. Загрејте го маслото и додадете ја пиперката и кратко пропржете. Прелијте го лебот и печете кратко во рерна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.