Пејачот Драган Којиќ Кеба, кој на Кошутњак снимал новогодишна програма, каде се собрала целата српска естрада, доминирал со својата духовитост.

Бил видно расположен, бидејќи се сретнал со многу колеги и постојано се шегувал на своја сметка. Така во еден момент пејачот станал келнер, бидејќи влегол во шанк и почнал да служи пијалоци.

Ајде, повелете. Што ќе се напиете – запрашал Кеба, па присутните почнале да прават нарачки.

Тој имал завој на рацете, бидејќи му се воспалил карпалниот тунел, но кога некој го прашал што му се случило, Кеба брилјирал со шегата.

-Ме згази снаата со штикла – одвалил Којиќ како од топ, а неговите колеги скоро паднале од смеа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.