Велигденските пости се при крај и за оние што ја почитуваат оваа правосласна традиција имаа дилеми што да јадат во овие 40 дена.Еве еден предлог а тоа е грав како што го приготвуваат монасите од Света Гора.

Потребно ви е.
500 г тетовскски грав, 4 главици кромид, 2 чешни лук, 150 грама томатен џус, мелен црвен пипер, сол и магдонос.

(фото: илустрација)

Гравот потопете го во вода во текот на ноќта.Ставете го да се вари и првата вода фрлете и потоа додадете го кромидот и продолжете да го варите. На крај ставет го лукот и пиперката.Кога гравот е доволно сварен и водата скоро испарила додадете ги доматите и магдоносот. Оставете го да крчка уште некое време.
Добар апетит

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.