Состојки:
Малини
2 банани
4 јајца

Подготовка:
Испасирајте ги бананите и во нив додадете ги јајцата и измешајте.
Смесата прелијте ја врз малините кои веќе ги имате ставено во доното на калапот за мафини.
Печете 12 минути на 190 °C

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.