Од петок до недела, од 15 до 17 ноември Скопје ќе биде домаќин на најголемиот танц натпревар во Скопје, „ИДО Гранд при денс оф 2019“. Пријавени се над 2.700 натпреварувачи од 17 држави од целиот свет. Тие ќе се натпреваруваат во сабота и недела во А1 Арена СЦ „Борис Трајковски“, а финалето ќе биде на иста локација на Гала вечерта во недела, 17.11.2019, со почеток во 20.30 часот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.