По маршот за правда што го организираше СДСМ во Скопје, на социјалните мрежи се запираат коментарите.

Некои од нив потсмевајќи се велат дека следно треба да организираат протест против дивоградбите во Охрид на чело со Нефи Усеини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.