По кратко боледување, вчера на 35 годишна возраст почина Ирена Шумкоски, член на Државната комисија за жалби по јавни набавки.

Ирена Шумскоски е родена 1984 година, а член е на Дражавна комисија за жалби по јавни набавки од ноември 2018 година.

Државната комисија изразува длабоко сочувство до семејството.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.