Огнен Јанески повеќе не е главен уредник на ТВ 24, објави Економски Лидер од извори во телевизијата.

Тој си дал оставка од функцијата, а на негово место привремено се враќа претходниот главен уредник, Младен Чадиковски кој во исто време е претседател на ЗНМ.

Наводно, Јанески си заминува од лични причини, а останува во телевизијата на старата позиција која ја имаше пред да стане главен уредник.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.