Најпознатите јутубери од Македонија и регионот ќе настапат на сцената во Вип Арената Борис Трајковски на 19. мај 2019 год, со почеток во 13ч.
Ќе имате ексклузивна можност да ги видите и чуете одблизу: Baka Prase, GP, Stefanator, Janko и An Na.
Незаборавна дружба која не смее да се пропушти!
Билетите ќе бидат пуштени во продажба од утре (12.04.2019) и истите може да се набават преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com Пола Југотон и Цвеќара Розе – Веро 2.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.