Во Србија се појави оглас во кој се бара човек кој би спиел 8 часа, и би добил плата од 100.000 динари.

Се наведува дека оваа работа е идеална за луѓето кои имаат над 18 години, и се присутни на социјалните мрежи.

Фирмата бара „амбасадор“ на нивниот најголем бренд.

Што се однесува за необични огласи, оваа година имаше и оглас со кој се бара вајбер дадилка за во Америка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.