Марјан Трајчев, овчарoт од селото Пухче, кој во македонската јавност стана повторно актуелен откако за сопруга ја побара водителката на Канала 5, Јелена Спенџарска, сака да биде и Претседател на Македедонија за што и поднел кандидатура.

Јас поднесов кандидатура за Претседател на Македонија и мислев дека ќе водам лавовска битка со професорката Каракамишева. Во нејзе само гледав сериозен противник, навистина секоја чест за тоа она што го направи. Kако што можел Никола Карев да биде Претседател на Крушевската Република на 27 години, можам и јас. Добив огромна поддршка од мајка Лоза, тетката на Груевски, стои во објавата на „Фејсбук“ на Марјан.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.