Работник од Турција по име Хакан М., создал вистински неред на работа поради неисплатената плата.

Имено, Хакан работел на ископ на јаглен, а откако не ја добил платата, седнал во багерот и искршил пет камиони на неговиот работодавец.

Сопственик на компанијата наводно е неговиот вујко Омер, пишува турскиот портал Хабертурк.

Тие пишуваат дека Хакан би направил уште поголема штета ако луѓето не почнале да го смируваат додека кршел камиони.

Овој инцидент, кој наводно се случил пред еден месец, е снимен и објавен на Тикток. За кратко време стана вирален.

Видеото за два дена собра 7,5 милиони прегледи и повеќе од 25.000 коментари. Многумина напишаа пораки за поддршка на Хакан.

„Тешко е, има право да си наплати“, „Тој дал се од себе“, „Зошто не ги плаќате вашите вработени?“, „Ќе го најдам овој човек и ќе му подадам рака“, „Тој го направи она што требаше да стори “,се некои од коментарите.

@xalo.yilmaz0676

sizce doğru birşeymi yaptı #işçiler #emekci #ekmekparası #inşaat #işçilerkardeşdir

♬ orijinal ses – tiktokyayiniRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.