Светскиот тренд на давање отказ со музика се пренесе и во регионот.

Србин, вработен во една медиумска куќа дојде со трубачки оркестар и натпис „Давам отказ“.

Снимката многу брзо стана хит на социјалните мрежи.

Погледнете како изгледа сето тоа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.