Ева Заева, внуката на премиерот Зоран Заев синоќа организираше журка за својот 21. роденден.

Заева за роденденот носеше супер модерна креација во комбинација од црвена и розова боја.

На журката беше и нејзината братучетка, Александра – ќерката на премиерот и нивниот стилист за фризура, Драган Гоцев – Даци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.