И после три години од убиството на пејачката Јелена Марјановиќ истрагата продолжува. По низа осомничени, сепак, најголемиот сомнеж паѓа на сопругот на пејачката, кој можеби не е директен извршител но сосема сигурно е вмешан.

Истражителите имаат многу причини да се сомневаат дека токму тој е директно инволвиран окоу уиството на пејачката која беше пронајдена мртва во насип. Сомнително им е и зошто мобилниот телефон на Зоран бил исклучен во времето кога пејачката била убиена на насипот. Дали телефонот изгубил сигнал или пак Зоран намерно да го исклучил?! Истражителите работат на случајот, додека адвокатскиот тим на Зоран смета дека доказите на обвинителството се многу тенки.

Од преписката со мобилниот оператор се гледа дека не постои параван „log off“ односно команда на исклучување на телефонот. Тоа значи дека Зоран намерно не го исклучил телефонот туку дека бил на некој посебен режим на работа-објаснуваат адвокатите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.