Ако од неодамна сте во нова врска и не сте сигурни дали тој навистина е за заљубен во вас, овие знаци може да ви помогнат. Според Хак Спирит, следниве четири работи докажуваат дека човекот е навистина за вљубен во вас.

Најголемиот дел од времето сака да го помине со вас

Иако е нормално и природно и двајцата да имате живот надвор од врската, важно е да сте си омилена личност еден со друг за да создавате спомени.

Вие сте му на прво место

Приоритетите мора да бидат познати. Мажот кој става пријателите или работата пред својата девојка не е доволно зрел за сериозна врска.

Секогаш одговара на вашите пораки

Не ги игнорира вашите прашања и секогаш ви одговара на пораката во разумно време? Ова е одличен показател дека тој се грижи за вас и дека му е важен контактот со вас. Ако мажот видливо ве игнорира и покажува незаинтересираност, имаме лоши вести …

Нема премногу забелешки

Ако тој е навистина за вљубен во вас, тогаш тогаш нема да му пречат некои мали работи што ги правите, а што можеби не се по негов вкус. Компромисот и здравата комуникација се клучот за успешна врска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.