Mногумина жители на планетава деновиве се затворени во своите домови, а некои од нив останаа и во други градови и уште некое време нема да можат да се вратат во куќите. Ианко во многу држави не е воевден целосен карантин, луѓето настојуваат да останат меѓу 4 ѕида за да ја избегнат опасноста од зараза..

И додека луѓето седат во своите домови на улицата на многу градови се случи нешто неочекувано. Животните на кои не им е местото на улица излегоа и завладеаја со некои градови. Минатиот месец Италија и Тајланд забележаа чудесни посети и ги споделија со светот, а овие денови на интернет кружат фотографии на елени кои слободно шетаат низ пустите улици на Лондон.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.