Додека во дел од Македонија деновиве е лето, во некои краишта снегот сѐ уште стои. Некој се сонча во Охрид, а друг прави снешко на Галичник. Снежната покривка во Галичник на некои места изнесува дури 9 метри. На делови, каде покривката е значително помали наѕираат првите пролетни цвеќиња. Белиот снег обоен во пролетни бои. Глетка создадена за уживање!

 

 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.