Терените на ски-центарот на Стрежево кај Нижеполе веќе се прекриени со дебела снежна покривка, која ја најавува новата скијачка сезона. Снежните моменти вчера рано наутро ги  вработен во ЈП „Стрежево“, а фотографиите ги сподели со локалната телевизија „Тера“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.