Снимката од Белград, на која се гледа тепачка на две жени на задното седиште во едно такси, се појавила на Твитер и многумина кои ја погледнале згрозила.

Снимката се појавила на Твитер, а освен инцидентот, корисниците на таа социјална мрежа повеќе ги згрозила реакцијата на присутните кои не само што снимале туку и се смееле на целата ситуација.
Имено, во еден момент, додека жените биле во клинч, маж во црна јакна се обидел да и го подигне здолништето на една од жените.

„Идиотот кој го поткренува искинатото здолниште поради покомплетен впечаток предизвикува најголемо гадење“, „не се знае кој е за жалење, овие жени или наречи мажите“, „клошар од таксист“, се ределе коментари на Твитер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.