Еден ќовек во Германија кој има жена и е татко на три деца, секој ден оди на работа облечен во сукња и штикли.

марк Брајан вели дека ова го прави затоа што се чувствува удобно во тоа што секогаш сакал да го носи и да ја искуси модата.

Мислам дека облеката не познава пол. Тоа што го носат мажите и жените не треба да има полова ориентација. Едноставно јас сум тука да им кажам на сите дека можат да носат што сакаат – вели Брајан.

Тој додава и дека сите треба да бидат слободни и дека тоа е тоа што тој го прави.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.