Александар Маленко е повторно сам. Во емиисјата „Добар ден, секој ден“, на Алфа телевизија, тој призна дека извесен период наназад е сам, односно веќе не е во брак. Неговата адреса на престој во моментов е во Скопје.

Тој зад себе има четири брака и пет деца, а има и едно внуче, од ќерката Лора, која ја доби во бракот со Сузана Турунџиева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.