На фејсбук страната „Охриѓани“ осамна фотографија на која јасно се гледа натписот поставен на локалната пекара која нуди помош на оние на кои им е потребна во овие тешки времиња.

Пекара Лихнида од Охрид дава без пари леб и пецива Хуманитарна помош за тие што не можат да си купат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.