Дијана Милојковиќ почина во 33 година од животот. Мис Европа и Мис спорт со својот однос кон борбата со ракот инспирираше илјадници луѓе.

Замина мила моја…благодарам за секој убав збор и насмевка…те сакам, засекогаш – порача потресена Александра Живоиновиќ, очигледно неможејќии да верува во тажните вести.

А беше прекрасна- пишува под фотографијата на убавата Дијана во друштво на Рада Манојловиќ.

Инаку Дијана во 27 година од животот дозна дека болдеува од инвазивна форма на карцином на грлото на матката, од кога почна нејзината битка со тешката болест, која сега ја изгуби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.