Ако лани празничните денови ги поминаа во соседна Грција, на покана на градоначалникот на Солун, Јанис Бутарис, годинава премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица велат дека Новата година ќе ја дочекаат дома, со фамилијата.

Нема многу што да се каже околу претстојните празници, ќе ја дочекаме Новата година дома, со семејството. Годинава што изминува би рекла дека ни беше среќна и успешна, сите сме живи, здрави, имаме слога, а тоа е најважно – изјави за „Фокус” Зорица Заева.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.