Зоран Заев вчера гостуваше во „Еден на Еден“ кај Жаре, а меѓу многуте приватни и професионални приказни, раскажа за своите студентски денови, за детството, за семејството, за својата прва работа, за она што најмногу го исполнува во слободно време…

На прашањето на Жаре од кога постои неговата љубов кон моторите, Заев вели од детството.

Од дете, од средно школо, кога брат ми рече втора година повеќе не одам, како може директорот да е со основно, не сакаше повеќе на школо да оди, па татко ми му купи мотор за да оди, открива Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.