Премиерот Зоран Заев денеска ги пресмета силите со својот кумашин Мухамед Зекири. Тие во Желино играа фудбал на отварањето на спортско игралиште во Желино.  Тимовите биле создадени од функционери од централно и општинско раководство на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.