Tрендот на #DollyPartonChallenge (предизвикот на Доли Партон) го прифатија многу познати личности, влијателни брендови, брендови и граѓани кои објавуваат свои верзии за предизвикот, што всушност е како се менува нашиот изглед преку Интернет, согласно социјалната мрежа која се користи.

Во Македонија единствен политичар кој го прифати предизвикот е Зоран Заев.

 

View this post on Instagram

 

📸

A post shared by Зоран Заев (@zoranzaev) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.