Ужасна снимка од Панчево се прошири на социјалните мрежи откако движењето Левијатан го објавило на својата Фејсбук страна.

На снимката се гледа како возач врзал коњ за авомобил и така го влечел. Животното цело време се обидува да го стигне автомобилот и исплашено трча по него.

Штом малку се умори, јажето кое му е врзано околу вратот го стега, па тој продолжува да трча по автомобилот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.