Секој ден изненадува со нови потфати кои не личат на чекори на една војовтка. Меган Маркл ќе дизајнира облека а приходите ќе одат во хуманитарна организација за помош на невработени жени.

Војвотката од Сасекс ја септемвриското издание на британскиот „Вог“ напиша дека таа колекција ќе биде продавана според принципот „еден за еден модел“ односно за секое купено парче облека второт ќе биде донирано за хуманитарни цели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.