Американската комичарка, глумица и водителка Елен Деџенерис објави дека добила потврда оти е заразена со коронавирус.

Сакам да ве известам сите вас дека сум позитивна на тест за Ковид-19. За среќа, во овој миг се чувствувам добро, објави таа.

Водителката на забавната емисија рече дека сите луѓе со кои била во близок контакт се информирани дека е заразена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.