Семејството на Влатко Илиевски соопшти дека во сабота на 29 јуни од 10 часот ќе се одржи едногодишен помен за прерано починатиот пејач. Поменот ќе се одржи градските гробишта во Ѓорќе Петров каде се наоѓа вечниот дом на Влатко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.