Метеорологот Славчо Попоски објави фотографија која покажува дека во Неготино денеска се измерени 50 степени.

Додава дека на сонце е измерена оваа екстремно висока температура, но и дека идната недела ќе имаме многу топло време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.