Во метар на метар 7 минути бараат крст, па се претресуваат еден со друг кој го крие, ова е најинтересната потрага по светиот крст во Македонија, во Кукуречани.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.