Снимката со дете кое паѓа од училишен автобус стана вирална. Има и зошто. Камерата на автомобилот кој вози позади школскиот автобус, го улови точниот момент кога задната врата на автобусот се отвора, а од неа паѓа дете.

За среќа автомобилот кочи навреме, а детето збунето од падот почнува да трча. Инцидентот се случил во јужниот дел од Хонг Конг.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.